top of page
Home: Welcome

JUDr. Jakub Dohnal

JUDr. Jakub Dohnal, Ph.D..jpeg
vetvicka.png
  • LinkedIn - Gray Circle

Jako samostatný advokát jsem začínal v roce 2014 v Olomouci, kde převážně působím i dnes. Postupně jsem se s kolegy rozrostl přes Hradec Králové až do Prahy a byl jsem pyšný na to, že jsem advokát. Advokátní komoru jsem vždycky respektoval. Nejsem z těch, co si myslí, že to je jen vydavatelství drahého papírového časopisu. Taky jsem ale vždycky přemýšlel nad tím, jak by mohla být naše advokátní kancelář (i ČAK, který k tomu potřebujeme) lepší. To, že jsem kromě toho myšlení i dost intenzivně na těch myšlenkách dělal, přispělo k tomu, jak jsme se v minulosti rozrostli z Olomouce na jednu z největších kanceláří v ČR. No a teď by bylo skvělé, kdybychom mohli zase upgradovat ČAK na verzi 2.0.

 

Advokacie je specifickým byznysem, ale ve výsledku je to prostě podnikání (skoro) jako každé jiné. Komora 2.0 by měla pomoci, aby advokáti byli vnímání spíše jako poradci a pomocníci, než hlavní záporáci z politických thrillerů. Taky bychom ale neměli zavírat oči nad levárnami kolegů, které ve výsledku ohrožují nás všechny.  Long story short - pokud budu v kontrolní radě, tak je pro mě sáhnutí na úschovu nekompromisní návrh na stopku, osočování a práskání kolegů bez důvodu na přes prsty a etická, férová obchodní soutěž normálka. Jelikož jsem vzešel z lokální advokacie s přerodem do té velké, tak čísla umím a rád pomůžu s procesy v komoře jako takové.

 

Do některých témat logicky z kontrolní rady nedosáhnu, ale rád podpořím naše kandidáty do představenstva v jejich působnosti. Když si vzpomenu na svoje koncipientská školení, tak bych určitě uvítal zaměření na zkušenosti z praxe než na opakování věcí, které jsem si mohli v zákoně přečíst doma. Sám jsem učil dost let na Právnické fakultě v Olomouci a napsal celkem dost článků, takže respektuji drtivou většinu lektorů kurzů koncipientů a vím, že to není žádná sranda. Bylo super poslouchat o aktuálních judikátech, ale číst si paragrafy z úzetka?

 

Někdy mi komora připadá jako pokus připojit psací stroj k internetu a rád bych, abychom měli větší část agendy (matrika) online, ale to nechám na kolezích z představenstva.

 

Na závěr se sluší doplnit, že jsem členem všude možně (Hospodářská komora, Svaz prodejců a opravářů automobilů, Startupklub). Taky jsem leckde učil (Právnická fakulta UP Olomouc), leccos už napsal (články v právnických časopisech, kapitoly v komentářích a pod. Všechno jsem to dělal a dělám rád a to díky tomu, že jsem advokát. Proto bych taky na oplátku rád přispěl tomu, že se bude advokacie vykonávat pro nás všechny pohodlně a komora pro nás bude efektivní platforma.

Chcete se dozvědět více

o našem programu?

Poznejte všechny naše kandidáty

do orgánů ČAK

Podívejte se na naše podporovatele

z celé ČR

vetvicka.png

Přidejte se k nám

Vyplňte tento krátký formulář a staňte se podporovateli komory 2.0

bottom of page