Mgr. Lucie Hladká, MA
Lucie je zakládající partnerkou HLADKY.LEGAL advokátní kancelář s.r.o.
Lucie vystudovala právo na Masarykově univerzitě v Brně, Mezinárodní soukromé právo na The Hague Academy of International Law a na King’s College získala diplom MA v oborech Právo hospodářské soutěže a Ekonomika hospodářské soutěže. Lucie se specializuje na oblast fúzí, akvizic, nemovitostní právo a transakce s nemovitostmi, právo obchodních společností a obecné obchodní právo.
Za dvacet let v advokacii si Lucie vyzkoušela téměř všechny způsoby i místa výkonu advokacie. Svou profesní dráhu zahájila v roce 2001 v mezinárodní kanceláři Clifford Chance v Praze, kterou po několika letech vyměnila za samostatnou advokátní praxi. Od roku 2010 byla partnerkou české advokátní kanceláře HVH Legal, založila a vedla její brněnskou pobočku. Od roku 2016 je partnerkou brněnské advokátní kanceláře HLADKY.LEGAL.
Lucie chce, aby Česká advokátní komora skutečně reprezentovala advokáty, aby se stala jejich partnerem a pomocníkem při výkonu advokacie. Advokáti by měli vnímat existenci komory pozitivně, nikoli jednou ročně při placení příspěvků na její činnost. Chce zpřehlednit regulaci a rozumnou digitalizace procesů spojených se správou advokacie. Advokáti by se pak mohli soustředit na výkon své činnosti a netrávit čas nad dohledáváním a výkladem předpisů regulujících jejich činnost.
Lucie má zájem, aby advokátní komora viditelněji přispívala ke zlepšování a budování dobrého jména advokacie jako stavu a pomáhala řešit společenské problémy. Jako zásadní vnímá zefektivnění výkonu a celkového nastavení práva na právní pomoc chudým, včetně jejího financování. Aktuální stav nahrává spíše notorickým stěžovatelům než skutečně potřebným lidem.
Ve vztahu ke vzdělávání právníků by mělo dojít k výraznější spolupráci advokátní komory a právnických fakult. Z praktického hlediska Lucie podporuje vytvoření nových platforem pro sdílení zkušeností a odborných diskuzí mezi právníky na poli advokátní komory.
Advokátní komora by rovněž měla posílit svou pozici při legislativní činnosti a stát se aktivním účastníkem legislativního procesu. Podobně jako u Komory daňových poradců by mělo být iniciováno užší a systémové zapojení do tvorby právních předpisů. Současně by o této své činnosti měla komora včas a podrobně informovat své členy, podporovat je k vyjadřování svých stanovisek k navrhovaným právním předpisům a navenek tato stanoviska koordinovat. Komora by se měla zasazovat o to, aby právní řád byl koncepčně čistý, právní regulace rozumná, srozumitelná a předvídatelná.
Chcete se dozvědět více
o našem programu?
Poznejte všechny naše kandidáty
do orgánů ČAK
Podívejte se na naše podporovatele
z celé ČR