top of page
Home: Welcome

Mgr. Jan Šafránek 

AdvokatniKomora2_0 - 1.jpeg
vetvicka.png
  • LinkedIn - Gray Circle

Celou svou dosavadní profesní kariéru strávil Honza ve „velké advokacii“, posledních 10 let jako partner mezinárodní advokátní kanceláře bnt attorneys-at-law. Během této doby Honza pravidelně a často publikoval (je například hlavní autorem Praktického komentáře k zákonu od přeměnách, který vyšel v roce 2019 u Wolters Kluwer), přednášel a rovněž se věnoval šíření právní osvěty v rámci své činnosti jako vyučující na Gymnáziu Jana Palacha a jako pravidelný přispěvatel pořadu ČT Černé ovce.

 

Rok 2021 je pro Honzu rokem změny. Vydává se na novou, samostatnou advokátní dráhu, a spojuje v sobě tak poznatky toho, co od komory potřebuje partner velké pražské kanceláře, i co trápí vlastně začínajícího samostatného advokáta. 

 

I proto se Honza rozhodl, že se přidá k platformě KOMORA 2.0 a pokusí v jejím rámci zúročit své dlouholeté zkušenosti a představu o tom, kde by mohl přiložit ruce ke společnému advokátnímu dílu. 

 

Honza vždycky vnímal Českou advokátní komoru jako něco daného, neměnného, co tady je a o co není třeba se více zajímat. Když začínal jako advokátní koncipient bývala školení vítaným zpestřením každodenní rutiny strávené od rána do večera u počítače. Na školeních se ale skoro nic zajímavého nedozvěděl. Když se stal advokátem, stala se komora spíše nutným zlem, který po Honzovi chce nějaké peníze, ale nepřináší v zásadě nic, co mu ulehčovalo jeho profesní život. Jako asi řada advokátů Honza zaujal názor, že čím méně měl s komorou společného, tím lépe.

 

Naštěstí se Honza nechal v tomto přesvědčení úspěšně zviklat, a z rezignace typické pro většinu advokátů přešel do skálopevné snahy sám vyhrnout rukávy a zasadit se o to, aby komora dávala advokátům to, co jemu samotnému chybělo. 

 

Honza je přesvědčený, že pokud se advokáti a advokátní koncipienti začnou vnímat vzájemně mezi sebou jako partneři, začnou mezi sebou sdílet know-how a své zkušenosti, budou společně řešit problémy, se kterými se při své práci setkávají, stanou se moderním, konkurenceschopným a všeobecně respektovaným uskupením. 

 

To je jeho vize, kterou je chce prostřednictvím platformy KOMORA 2.0 naplnit. Honza je nadšený, že díky ní může spolupracovat se stejně motivovanými kolegy kteří chtějí společně přiblížit ČAK advokátům a advokátním koncipientům – tak, aby ten nikterak jednoduchý výkon advokacie byl pro nás všechny o trošku snazší. 

Chcete se dozvědět více

o našem programu?

Poznejte všechny naše kandidáty

do orgánů ČAK

Podívejte se na naše podporovatele

z celé ČR

vetvicka.png

Přidejte se k nám

Vyplňte tento krátký formulář a staňte se podporovateli komory 2.0

bottom of page