top of page
Home: Welcome
Michala Plachká (1).jpeg

JUDr. Michala Plachká, LL.M. 

vetvicka.png
  • LinkedIn - Gray Circle

Míša absolvovala velkou část svého vzdělání i odborné praxe v zahraničí. Rok prožila na americké LBJ High School v Texasu, léta trávila např. na Oxford Brookes University ve Velké Británii nebo na University of Souther California v LA, a po absolvování magisterského studia v ČR získala také titul LL.M. na University of California, Berkeley School of Law, odkud si odvezla také certifikát odbornosti v oblasti korporátního práva. Několik měsíců strávila také na stáži ve vídeňské advokátní kanceláři, kde využila dostupnosti rakouských zdrojů a napsala zde svou komparativní rigorózní práci, za kterou získala titul JUDr. 

 

Míša je zakladatelkou a managing partnerkou ostravské advokátní kanceláře PURE Legal, s.r.o., partnerkou daňové a účetní kanceláře TaxCounting, s.r.o. - a šťastnou mámou čtyřletých dvojčátek. 

 

Zapojení do projektu Komora 2.0 tedy není odpovědí na otázku: „Co si počít se vším mým volným časem?“ Přesto od chvíle, kdy jí s tímto návrhem oslovili, nebylo nad čím váhat. 

 

Protože všichni máme představu o tom, že by ta naše komora měla fungovat tak nějak líp. Že by měla být dostupnější pro nás, lidi mimo Prahu (tu všichni milujeme, ale občas by bylo fajn, kdybychom některé věci mohli řešit  efektivněji a blíž domovu, a být snadněji slyšet. Ono se to o nás málo ví, ale advokáti mimo Prahu jsou taky skuteční, fakt!).  

Že by nám komora mohla víc pomáhat navigovat naše kroky bouřlivými vodami výkonu advokacie – protože i když je naší prací působit ideálně jako superhrdinové, i na nás je toho někdy hodně, a občas bychom uvítali nějakou tu pomoc, jasné odpovědi, transparentní komunikaci otázek, které se nás všech týkají, a někoho, kdo se za nás trošku popere. 

Že by ve chvíli, kdy naše oblíbené koncipienty posíláme na celé dny na školení, bylo strašně super, kdyby se vrátili s nadupaným know how a fajn pocitem, že to celé k něčemu bylo. Že nejsme vždycky soupeři, ale strašně rádi se necháme inspirovat a fandíme kolegům, kterým se něco povedlo uchopit za správný konec. 

A že když se takových lidí sejde víc, přes skeptičnost našeho povolání se krásně naivně rozhodneme věřit, že společně se nám tohle povede. 

 

Komora, kterou můžeme mít i rádi. 

 

Fakt! Protože nejsme uzavřená skupina, jsme jen prvních pár nadšenců, kteří se rozhodli to začít – a kohokoli, kdo by nechtěl jen lámat hůl nad tím, co všechno se dělá špatně, ale chtěl se s námi pokusit to reálně zlepšit, nadšeně uvítáme mezi nás. Protože i my víme, že to bude kopec práce - a že nevlastníme patent na to, jak všechno dělat instantně dokonale. Ale věříme, že když tomu dáme všechen náš elán, nadšení a společné síly, že i s velkým respektem k tomu, co se povedlo všem před námi, toho můžeme spoustu zlepšit. 

 

Komora 2.0 je naprosto unikátní projekt spojující jedny z nejinspirativnějších advokátů současnosti a Míša je nadšená, že u toho s nimi může být ☺

Chcete se dozvědět více

o našem programu?

Poznejte všechny naše kandidáty

do orgánů ČAK

Podívejte se na naše podporovatele

z celé ČR

vetvicka.png

Přidejte se k nám

Vyplňte tento krátký formulář a staňte se podporovateli komory 2.0

bottom of page